неділя, 1 жовтня 2017 р.

Як готують програмістів?

На запитання, що поставлене у заголовку важко відповісти, бо готують не програмістів, а вечерю :) Проте так часто говорять і пишуть, що не зовсім правильно, але процес майже той самий.
Адже, що тільки не роблять із бідним студентом, щоб навчити його програмувати. Ріжуть на шматочки вищою математикою, підсмажують на фізиці та відбивають на фізкультурі :)

Навіщо все це? А для того, щоб він отримав кваліфікацію інженер-програміст. І це ще треба заслужити! Адже якщо у процесі усіх цих "кулінарних" маніпуляцій страви не вийде, то вона не буде нікому потрібна. 

Проте, якщо у кулінарії все залежить від кухаря (яка вийде страва, чи буде вона смачна, чи взагалі можна буде її їсти) то, що ж роблять зі студентом?

- Його навчають
- Здійснюють професійну підготовку
- Формують компетентності
- Стимулюють до самонавчання і самопідготовки

У випадку зі студентом ІТ-спеціальності, майбутнім програмістом, після того, як його відбили, обсмажили, поперчили, посолили, протушкували, він має дійти (настоятися) САМ!
Якщо продовжувати аналогію із кулінарією, то без останнього етапу - самостійної роботи, багатогодинної роботи і стажування в умовах реальної роботи, а не практики для галочки - стравою клієнти не будуть задоволені.

Як у світі багато страв, так у сучасному інформаційному суспільстві багато функцій, до яких долучаються програмісти: від налаштування комп'ютерів і мобільних телефонів, написання маленьких програм і сайтів для комерційних цілей, до розробки великих портальних систем, систем аналізу великих даних, вирішення завдань біоінформатики, штучного інтелекту, роботехніки, кібербезпеки та космічної галузі.

Як би і де б не "готувати" програмістів, самостійне навчання як останній етап приготування їжі також важливий і потрібний у такій складній страві як інженер-програміст :)