понеділок, 30 вересня 2013 р.
А.П. Єршов про програмістів
«Складність полягає в тому, що саме програмісти безпосередньо заглиблюються в межі людського пізнання у вигляді алгоритмічно нерозв'язуваних проблем і глибоких таємниць роботи головного мозку.
Складність полягає в тому, що власний стек програміста повинен бути не в 5-6 позицій глибини, як це виявили психологи у середньої людини, а тієї ж глибини, що й стек в його черговій задачі, яка підлягає програмуванню, плюс ще дві-три позиції.
Складність також і в тому, що програміст має володіти здатністю першокласного математика до абстракції і логічного мислення в поєднанні з едісоновським талантом створювати все, що завгодно, з нуля і одиниці. Він
36
повинен поєднувати старанність бухгалтера з проникливістю розвідника, фантазію автора детективних романів з тверезою практичністю економіста. А крім того, програміст повинен мати смак до колективної роботи, розуміти інтереси користувача та багато інше.
В роботі цю складність можна подолати тільки шляхом величезної емоційної напруги, що вимагає від програміста особливої самосвідомості і внутрішньої позитивної установки. Розуміння цієї установки необхідне для тих, хто керує програмістами, а особливо для тих, хто їх виховує і навчає».
Ершов А. П. О человеческом и эстетическом факторах в программировании. [из книги А. П. Ершов. Избранные труды]. [Електронний ресурс] / Ершов А. П. – Новосибирск : Наука, 1994. Режим доступа :
http://ershov.iis.nsk.su/archive/eaimage.asp?did=26950&fileid=159739
Підписатися на:
Дописати коментарі (Atom)
Немає коментарів:
Дописати коментар